Відділ освіти, охорони здоров'я, культури, молоді та спорту Бериславської районної державної адміністрації

Загальна інформація

Відділ освіти Бериславської районної державної адміністрації  діє на підставі положення про відділ освіти Бериславської районної державної адміністрації затвердженого розпорядженням голови районної державної адміністрації від 02 січня 2020 року №4 “Про затвердження Положення про відділ освіти Бериславської районної державної адміністрації”.

Одним з пріоритетних напрямків реалізації державної політики стосовно дітей є забезпечення їх якісними освітніми послугами у сфері  освіти  та вихованні здорової та компетентної особистості.

Мережа закладів освіти району становить 13 закладів повної загальної середньої освіти, 1 заклад базової загальної середньої освіти, 1 початкова школа, 2 початкові школи-заклади дошкільної освіти,  17 закладів дошкільної освіти, 2 заклади позашкільної освіти. Кількість дітей у закладах загальної середньої освіти – 3342, у закладах дошкільної освіти - 978, у закладах позашкільної освіти – 693.

Крім того, у серпні 2019 року створено Бериславський опорний заклад повної загальної середньої освіти та утворено відокремлені структурні підрозділи опорного закладу повної загальної середньої освіти, а саме: Бериславську філію №1 та Бериславську філію №2 Бериславського опорного закладу повної загальної середньої освіти Бериславської районної ради Херсонської області.

З 01 вересня 2018 року та 2019 року відкрито інклюзивні групи для 6 дітей з особливими освітніми потребами у Бериславському дошкільному навчальному закладі комбінованого типу №3, в якому також функціонує санаторна група  для 26 дітей.

Для 46 дітей з особливими освітніми потребами, які отримують корекційно-розвиткові послуги у 8 закладах освіти району організовано навчання за інклюзивною формою.

Враховуючи сучасні пріоритети дошкільної освіти, робота у закладах освіти спрямована на розвиток природних нахилів та здібностей дошкільників, у тому числі шляхом організації гурткової роботи. Так, у 2019/2020 навчальному році організовано роботу 78 гуртків фізкультурно-оздоровчого, художньо-естетичного (хореографічні, вокальні, театральні, зображувальної діяльності), пізнавального, мовленнєвого спрямування, громадянського та трудового виховання, соціально-морального розвитку.

У районі створено умови для розвитку творчих здібностей і навичок самостійного наукового пізнання, самореалізації здобувачів освіти. Зокрема, відповідно до освітніх програм закладів повної загальної середньої освіти та  затвердженої мережі у районі продовжено функціонування 8 профільних класів і 1 профільної групи; 5 класів і 3 групи з поглибленим вивченням предметів природничого, філологічного, математичного, технологічного напрямів у Бериславському опорному, Бериславському №3, Лиманецькому, закладах повної загальної середньої освіти.

У закладах загальної середньої освіти організовано роботу 67 гуртків за інтересами та здібностями учнів.